• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Bir Klimanın Yüksek Verimde Olduğu Nasıl Anlaşılır

Kullanıcı bir klimanın yüksek verimde olduğu hangi sınıf olduğu bilinerek aynı zamanda COP ve EER değerlerine bakarak anlaşılabilir.

COP Ne Demektir?

  • COP terimi Ferroli klimada ısıtma verimi anlamına gelmektedir.

Bir Ferroli klima özelliklerinde COP değeri yüksek ise bu cihazın ısıtma verimin yüksek olduğu anlamına gelir.

EER Ne Demektir?

  • EER terimi Ferroli klimada soğutma verimi anlamına gelmektedir.

Bir Ferroli klima özelliklerinde EER değeri yüksek olursa bu cihazın soğutma performansının iyi olduğu anlamına gelmektedir.

Bu önerileri göz önünde bulundurarak ve cihazın özelliklerini inceleyerek bir tercihte bulunursanız eğer zaten doğru seçimi yapmış olursunuz. Aldığınız sonuç her zaman beklediğiniz şekilde olur ve yüksek verim ile tasarrufu da elde etmiş olursunuz. Sizlere önerimiz her daim yeni cihaz alımlarında yüksek verime özen göstermenizdir. Bu sebeple de özellikleri mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

►►► Bir de önemli olan Ferroli klimanın hangi sınıfta olduğudur. A sınıfı bir klima ile G sınıfı bir klima arasında verim farkı bulunmaktadır. Ayrıca A sınıfı bir klima enerji sınıfları arasında verim açısından ilk sırada gelmektedir. Buna A+++ eklenirse yakıt tüketimi daha az olup alınan sonuç çok daha iyi olur. Ferroli klima seçiminde bu özelliklere dikkat ederseniz beklenilen sonucu almış olursunuz.