• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimada Bulunan Filtreler

Ferroli klimalarda Elektrostatik ve Aktif Karbon filtresi bulunmaktadır. Yani 2 çeşit filtre yer aldığını söyleyebiliriz. Bu filtrelerin hangi özellikte olduğunu merak etmekte iseniz oluşturduğumuz makalemizi incelemeye devam ediniz.

Elektrostatik Filtre Özellikleri Nelerdir?

Bilinen en önemli özelliği havadaki mevcut toz ve zerrecikleri ayrıca yumuşak polietilen çerçeveleri yakalayabilmektir. Önemli olan bu özelliği ile ısı değiştirici üzerinde dış ortam etkenlerinin birikmesini engellemektedir. Yıpranması gibi durumlarda değişimi yapılabilmektedir. Yalnız temizliğinin de ihmal edilmeden düzenli olarak yapılması önerilmektedir. Aksi durumda değişime ihtiyaç olmaz ya da daha uzun sürede değişimi yapılarak sizlere yok yere masraf çıkarmaz. Temizleme işlemi de genel anlamda kimyasal ilaçlar ile aynı zamanda basınçlı su ile yapılmalıdır. Bilinen diğer bir özelliği elektriklenme sebebi ile bazı mikroorganizmaları yakalamasıdır. Bu özelliği sebebi ile de doğru kullanım olduğu sürece aynı zamanda bakımları yapıldığı sürece kullanıcılarına sağlık sorunları yaşattırmaz.

Aktif Karbon Filtre Özellikleri Nelerdir?

Aktif Karbon filtre ortam içinde bulunan kötü kokuları yok etme özelliğindedir. Kötü kokulardan kastımız yoğun sigara kokusu olabilmektedir. Mikroskobik tanecikleri yakalama özelliği ile de bilinmektedir. Yani kullanımında tüketicilerine sağlık problemleri yaşattırmaz. Aksine kötü kokan ortamlarda daha nezih ortamlar yaratır. Temizliğinin 2 haftada bir kez ihmal edilmeden yapılması gerekmektedir. Aksi halde sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Temizliğinin yanı sıra 3 ile 6 ay arasında değişimi de yapılması gerekmektedir. Temizliğini kullanıcı olarak sizler de yapabilirsiniz fakat değişimi için mutlaka bir uzman yardımı almalısınız.