• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimayla Ev Isınır mı

Ferroli klima kullanaak evi ısıtabilir misiniz? Bu sorunun yanıtı için aşağıdaki bilgileri incelemelisiniz.

  • Cihaz ortama uygun kapasitede ise ısınabilirsiniz

Bu durumda kullanılan Ferroli klimanın kapasitesi önemlidir. Kapasitesi büyük ise monteli durumda olduğu oda kapısı açık tutularak beklenen randıman alınabilir ve kullanıcının beklediği şekilde ısıtma görevini yapabilir. Bu durumda cihazın kapasitesi önemlidir.

  • Binada ısı yalıtımı var ise ısınabilirsiniz

Isı yalıtımı ya da izolasyon adını verdiğimiz uygulama genelde kullanıcılar tarafından yaptırılmaz. Bina yapılırken konforlu ve tasarruflu kullanım açısından tercih edilerek yaptırılır. Kullanıcı olarak talep ederseniz eğer daha yüksek konfor için binanın iç cephelerine de yaptırabilirsiniz. Bu sizlere kalmış bir durumdur. Binanın dış ve iç cephelerinde izolasyon olur ise bu durumda kullanıcı olarak dairenizi ısıtmakta güçlük çekmez ve daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

  • Daireniz küçük ise ısınabilirsiniz

Bu durumda klima özelliklerini de düşünmek gerekir. Daireniz eğer 1+1 ise zaten kombi gibi ısıtma cihazları fazla gelecektir. Ek bir masraf yaptırmak yerine dairenizi monteli şekilde olan ve kapasite olarak büyük olan bir Ferroli klima ile de ısıtabilirsiniz. Daireniz eğer büyük ise bu durumda Ferroli klima yalnızca monteli durumda olduğu odayı beklenilen şekilde ısıtabilir. Aksi durumda ısıtma görevini beklediğiniz şekilde yapmaz ve bu durum tasarrufu yaşayamamanıza neden olabilir.