• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Filtresi Ne Zaman Temizlenmeli

  • Duvar tipi ya da multi split klimalarda 15 günde bir mutlaka temizlenmelidir.
  • Tavan tipi klimalarda ise yılda bir kez temizlenmesi yeterlidir.

Bunun yanı sıra Split ve Multi çeşit klimaların iç ünitesinin önünde bulunan hava filtresinin 3 ayda bir kez mutlaka değiştirilmesi önerilmektedir. Değişimi ve temizliği düzenli olarak yapılır ise kullanıcı sağlık sorunları yaşamak zorunda kalmaz.

Ferroli Klimaların Filtresi Temizlenmezse Ne Olur?

Ferroli klima kullanımında hava üfleme işlemi filtre yardımı ile olur. Filtrenin düzenli temizlenmediği durumlarda ortama yayılan hava temiz olmaz. Bu sebeple de kullanıcı sağlık sorunları yaşar. Sağlık sorunları var ise bu durum sorunu biraz daha tetikler ve kullanıcı birçok hastalığa yakalanabilir.

Ferroli klimanın çeşidi ya da modeli ne olursa olsun filtresinin temizlenmesi gerekmektedir. Bu uygulama için isterseniz uzman yardımı alabilirsiniz isterseniz uygulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Önemli olan işlemin yapılmasıdır. Kim ya da kimler tarafından yapılması değildir. Bu anlamda uzmanlık elbette ki önemlidir. Çünkü yanlış bir uygulamada sorun yaşanabilir. Bu yüzden de önerimiz işlemi sadece ihmal etmeden yapmanız ya da yaptırmanızdır.

Filtre temizliğinin yapılmadığı durumlarda zatürre olabilme ihtimaliniz yüksektir. Özellikle de astımı ya da bronşiti olan kullanıcılar filtre temizliğini düzenli olarak yapmadığı ya da yaptırmadığı durumlarda daha farklı sağlık sorunları yaşayabilmektedir. Filtre temizliğini yalnızca sağlığınızı düşünerek yapmalısınız. İşlemi ihmal etmek bir nevi sağlıksız kullanım sağlamak demektir. Bu yüzden uygulamayı yapın ya da yaptırın…