• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimaya Gaz Nasıl Basılır

Ferroli Klimalarda Kaç Çeşit Gaz Bulunur?

Ferroli klimaların çeşitlerine ve modellerine bağlı olarak R22, R410 ve R407 gaz bulunmaktadır. Genelde eski model klimalarda R22 gazı bulunmaktadır. R410 ve R407 gazı en yeni klimalarda mevcuttur.

Uygulama için gaz akış hortumu ile hortuma bağlanacak gaz saati olmalıdır. Gaz saati açılır ve ardından gaz çeşidine göre cihaza gaz akışı başlatılır. Tüpün bu işlem sırasında ters çevrilmesi gerekir. Bu gazın daha sağlıklı yüklenmesine neden olur. Gaz saatindeki mevcut ayarın 3,5 bar olması gerekir. Bu değere gelene dek gaz basımı yapılır. Sonrasında işlem tamamlanmış olur.

Gaz basma işlemi için ekipmanların donanımlı olması gerekmektedir. Teknik açıdan uygulamayı ekipmanlarınız olduğu sürece ve işlemi bildiğiniz sürece kendiniz de yapabilirsiniz. Bu uygulamada önemli olan işlemi doğru şekilde yapmak ve işlem için gerekli olan gazı bulundurmaktır. Bu sayede işlem ancak doğru şekilde yapılabilir.

DİP NOT: Ferroli klimaya gaz basma işlemi çoğu kullanıcımız tarafından bakıma dahil olan bir uygulama olarak bilinmektedir. Uygulama bakım sırasında yapılabilir fakat bakım ücretine dahil edilmez. Bakım ücretine ek olarak ne kadar gaz basımı yapıldı ise ona göre ücrete tabi tutulur. Bu konuyu uzman servis ekibi tespit edebilir ve sizlere gereken bilgileri sunabilir.