• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimanın Görevleri Nelerdir

  • Ferroli klimaların görevleri; ısıtma, soğutma, ortam nemini alma ve ortam havasını değiştirmedir.

Isıtma

Kış döneminde her zaman olmasa da bazı kullanıcılarımız tarafından ısınmak amacı ile kullanılabilmektedir. Kış dönemlerinin en iyi ısıtma cihazları her ne kadar kombiler olsa da küçük dairelerde ya da evde az kişi olduğunda tek bir odada Ferroli klima kullanılarak ısınılabilmektedir. Kullanıcıların ısınmada aldığı sonuç çok iyi olmasa da Ferroli klimalar ısıtma görevi ile de bilinmektedir. Özellikle de 1+1 dairelerde ısıtmada etkili olduğunu söyleyebiliriz. Tabi bu durumda önemli olan kapasitesidir. Kapasite açısından doğru seçim yapıldı ise ortamı beklediğiniz şekilde ısıtabilirsiniz.

Soğutma

Ferroli klimalar en çok soğutma modunda kullanılır. Yaz döneminde her bir kullanıcının tek temennisi serin ortamlardır. O yüzden avm ler doludur ya da mağazalarda insan akımı vardır. Ferroli klimaların en bilindik ve en çok kullanılmasına sebep olan özelliğidir soğutma. Genelde dairelerde ve iş yerlerinde bu amaç için tercih edilir. Kullanıcılar da her zaman kapasite yeterli olduğu sürece beklediği şekilde serinleyebilir. Doğru kullanım sağlandığı sürece sağlık sorunları da oluşturmaz.

Ortam Nemini Alma

Ferroli klimanın kullanılma sebeplerinden biri yani görevlerinden biri de nem almasıdır. Ortamda yaz kış dönem geçişlerinde oluşabilmektedir. Özellikle de yaz dönemlerini düşünürsek eğer nem daha sık olabilmektedir. Ferroli klimalar da nem alma modunda çalıştırılarak daha sağlıklı ortamlar yaratabilmektedir. Çok daha iyi ortamlar en önemlisi de sağlıklı ortamlar için Ferroli klima mutlaka kullanılmalıdır.

Ortam Havasını Değiştirme

Ferroli klimaların bu özelliği ya da görevi çoğu kullanıcı tarafından bilinmemektedir. Ferroli klimalar ısıtmayı ya da soğutmayı yaparken ortamın havasını değiştirmektedir. Ortam sıcak ise havasını değiştirerek serinletmekte, ortam soğuk ise yine havasını değiştirerek ısıtmaktadır. Bu görevi sayesinde de aslında ortamda çok daha temiz havanın bulunmasına etmen olmaktadır.