• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Hastalıkları Nelerdir

Önemli Bilgi: Ferroli klima doğru şekilde kullanılır ise, kullanımında talimatlara uyulur ise, bakımları düzenli yapılır ise, filtresi düzenli temizlenir ve vakti geldiğinde değiştirilir ise hiçbir zaman sağlık sorunları yaşattırmaz. Yalnız önerilenler dikkate alınmadan kullanım sağlanır ise birçok hastalığa davet çıkarabilir.

Klima Çarpması

Genelde yaz dönemlerinde daha sık karşılaşılan hastalıkların başında gelir. Kullanıcı terlediğinde direk cihazı soğutma moduna alır ve cihazın karşısına geçer. Bu durumda uzun süre cihaz önünde kalır ise cihaz çarpabilir yani sağlığını etkileyebilir. Soğutma modunda genelde ayar 23-24° civarında olmalıdır ve kullanıcı olarak uzak bir yerde serinlemeyi denemelisiniz. Bu sayede hastalıkla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Klima Ateşi

Ferroli klimanın su haznesinde meydana getirdiği (ürettiği) bakteri ve mantarlar sebebi ile oluşan bir hastalık çeşididir. Enfeksiyon gibi değildir ve karıştırılmamalıdır. 12 saat içerisinde belirtileri gösterir. Ferroli klimanın uzun süre kullanılmayıp, bakımı ya da filtre temizliği yapılmadan açıldığı taktirde genelde karşılaşılan bir hastalıktır. Grip olarak belirtilebilir. Eklem ağrılarından tutun da yorgunluk, ateş, kas ağrısı, bitkinlik, terleme gibi çeşitli belirtileri bulunmaktadır. İlaçlı tedavi ya da antibiyotik kullanımına gerek yoktur. Cihazdan uzak durulduğu taktirde hastalık düzelecektir.

Alerjik Zatürre

Genelde yaşı fazla olan kişilerde daha sık karşılaşılan bir klima hastalığıdır. Akciğer hastalığı olan kişilerde ya da sigara kullanmakta olan her bir bireyde görülme olasılığı yüksektir. Sinsi aynı zamanda ani olarak iki farklı çeşidi bulunmaktadır. Ani olan çeşidinde kandaki oksijen basıncı azalabilmektedir. Sinsi olan çeşidinde ise nefes darlığı, gribal enfeksiyon ve halsizlik gibi belirtileri söz konusu olabilmektedir.