• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Hastalıklarına Karşı Korunma

Bizler Ferroli klimanın genel anlamda sağlık sorunları oluşturduğu için bir de yakıt tüketimini çok yaptığı için kullanılmadığı bilgisine ulaştık. Bu bilgileri de bizlere sunan genel anlamda cihazı kullanmayan kişiler oldu. Bu yazımızda doğru kullanımda sorun yaşanılmayacağını sizlere anlatmaya çalışacağız. Yazımızın başlık konusu olarak da Ferroli Klima Hastalıklarına Karşı Korunma olarak seçtik. Hastalıklarla baş etmek yerine doğru kullanımda neler yapmak gerekir? Sorusunun yanıtını merak edenler makalemizi okuyabilir.

Ferroli klimanıza bakım yaptırmadan kullanmayın

Bakımın önemi büyüktür. Bakımsız kullanım büyük sağlık sorunlarının yaşanılmasına etmen olabilmektedir. Bizler bakımları her bir tüketicimize önermekteyiz. Bakımsız kullanılan cihazlar sağlıklı hava üflemeyen cihazlar olur. Bu da kullanıcı olarak sizlerin sorun yaşamasına etmen olur. Bu gibi durumları göz önünde bulundurarak cihazın ihtiyacı olan bakımları yaptırın ve uzmanından yardım alın.

Filtre temizliğini önemseyin

Belki de sizlere basit bir uygulama gibi gelebilir. Fakat Ferroli klimalar ortama üflediği havayı filtreden geçirir. Filtrenin tozlanması, pislik oluşturması ya da kullanım süresini tamamlaması gibi durumlarda ortama beklenen sağlıklı hava ulaşmaz. Aksine ortamda daha kötü hava mevcut olur. Bu nedenle de büyük sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Hastalıklara karşı korunmak adına filtre temizliğini mutlaka yaptırın.

Soğutma modunda cihazdan olabildiğince uzak durun

Kullanıcıların yarısından çoğu yaz döneminde cihazı soğutma moduna aldığında direk olarak karşısına geçerek ya da yakın bir yerde serinlemeyi bekler. Bu da serinlemenin olmasından ziyade farklı sağlık sorunlarının yaşanılmasına neden olur. Bu bakımdan önerimiz özellikle de cihaz soğutma işlevini yaparken olabildiğince uzak durmanızdır. Uzak bir yerde serinlemeyi denerseniz eğer sağlık sorunları yaşamayacaksınız. Bundan emin olabilirsiniz.

Doğru ayarda kullanmaya özen gösterin

Ferroli klimalarda ayar yükseldikçe alınan randıman daha iyi olmaz. Aksine iyi randıman için doğru ayarı seçmek gerekir. Doğru ayar da ortam sıcaklığı ile dış ortam sıcaklığına göre ayarlanır. Cihazınızın kullanım talimatlarını okursanız uygun ısıtma ya da soğutma ayarı hakkındaki net bilgilere ulaşabilirsiniz. Doğru ayar yapıldığı sürece oluşabilecek çeşitli hastalıklardan korunmuş olursunuz.

Nemli günlerde Ferroli klimayı sadece nem alma modunda çalıştırın

Çoğu kullanıcı nemli geçen günlerde cihazı direk soğutma modunda çalıştırır. Cihazda eğer nem alma özelliği var ise nem alma modunda çalıştırmak daha mantıklı ve sağlıklıdır. Cihaz ona göre ortamı serinletir ve sizler de hastalıklarla baş etmek zorunda kalmazsınız.