• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Her Odada Ferroli Klima Kullanılabilir mi

Her oda için klima kullanımı ve koşulları hakkında merak edilen tüm bilgiler aşağıda derlenerek sunulmuştur.

Uygun görülen her odaya bir Ferroli klima takılabilir. Yalnız bu durumda montaj kuralları önemlidir. Uygun görülmediği durumda montaj işlemi yapılamaz ve kullanamazsınız. Bunun için monte edilecek yerin görülmesi gerekmektedir.

Montaj kuralları bu konuda önemlidir. Her bir odada Ferroli klima kullanmak uygun olmayabilir. Odaya uygun olması açısından montaj kurallarına uymak gerekir. Bu konuda uzman yardımı alabilirsiniz.

Bir Daire İçinde Birden Fazla Ferroli Klima Kullanmanın Şartları Nelerdir?

  1. İç ve dış ünite arasındaki mesafe önemlidir. Mesafeyi ayarlayacak olan uzman ekipler bu konuda sizi yönlendirecek ve işlemi ona göre yapacaktır.
  2. Klimanın monte edileceği oda montaja uygun özellikte olmalıdır. Aksi halde montaj yapılacak ve cihazı kullanmazsınız.
  3. Bir odada tek bir Ferroli klima monteli olmalıdır. Aynı oda içinde birden fazla Ferroli klima kullanılmamalıdır. (oda büyük ise ya da büyük depo gibi yerlerde kullanılacak ise bu durumda dış ünite ile arasındaki mesafe iyi ayarlanır ise kullanılabilir)
  4. Oda için düşündüğünüz kapasiteyi belirlemeniz gerekmektedir. Kapasite açısından düşük ya da yüksek olması sorun yaşamanıza etmen olabilir. Düşük kapasite beklenen sonucu vermez ve sarfiyat yaşattırır. Yüksek kapasite ise cihazın çalışma sırasında ses yapmasına neden olur. Bu açıdan kapasite ayarlamak önemlidir.
  5. İç ve dış ünite arasında kalan bakır boru mesafesinin uygun olması gerekmektedir. Montaj sırasında ekipler sizi zaten yönlendirecektir. İşlemin yapılması gerektiği ya da yapılmaması gerektiği konusunda mutlaka uyaracaktır. Bu işte uygulamaları mutlaka uzmanına bırakın.