• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Kaç Yıl Çalışır

Klimaların ortalama kullanım süresi 14 yıl kadar olmaktadır. Tabi bu durum kullanıma bağlı değişebilmektedir.

Ferroli Klimayı Nasıl Uzun Süre Kullanabilirim?

  • Bakımını ihmal etmeyerek

Ferroli klima kullanımında bakım her aşamada önemli bir uygulamadır. Bakımların yapılmadığı her durumda kullanıcı olarak sorun yaşamakla kalmaz cihazın kullanım süresinin azalmasına da neden olursunuz. En başta sorun yaşarsınız, sorun maliyeti yüksek olunca yeni cihaz almak sizlere daha mantıklı gelir. Bu da cihaz daha yeni olmasına rağmen kullanım ömrünü tamamlamasına etmen olabilir. Bu açıdan da önerimiz bakımların düzenli şekilde yapılmasıdır. Bakımlar konusunda tabi uzman yardımı almanız da önemlidir. Bu işin uzmanına başvurursanız eğer kullanım anlamında sorun yaşamazsınız ve cihazınız daha uzun süre çalışma yapar.

  • En ufak arızasında servis çağırarak

Ferroli klima arızaları çoğu kullanıcılar tarafından önemsenmez. Hatta Ferroli klima arızalandı ve çalışmıyor diye kullanıma kapatan kullanıcılar da bulunmaktadır. Bu durum çözüm zamanını uzatacağı gibi hem maliyeti artırır hem de cihazın kullanım süresinin azalmasına hatta son bulmasına neden olur. Bizler de bu durumlarla çok sık karşılaştığımız için sizlere cihazda oluşan arıza durumlarında servis yardımı alın önerisinde bulunmaktayız.

  • Tüm arızalarda uzman yardımı alarak

Arıza durumlarında kullanıcılar genelde cihazına kendi müdahale etmek ister. Servis çağırmak yerine kendi çapında araştırmalar ve uygulamalar yapar. Ya da direk araştırma içerisine girer yalnız işi uzmanına bırakmaz. Yine tanıdıklarından ya da yakınlarından bilgiler alarak soruna müdahale etmek ister. Bu durumda sorunun düzelme olasılığı düşük olabileceği gibi yanlış uygulamalar da yapılabilmektedir. Bizlerin bu konudaki tavsiyesi işi işin uzmanına bırakılmasıdır. Yaşadığınız tüm Ferroli klima arızalarında işi uzmanına bırakırsanız eğer cihazın kullanım ömrü daha uzun olur.