• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimadan Koku Geliyor

Kullanıcı Ne Yapmalı?

  • İç ünitede bulunan filtreyi temizleyin

Filtre temizliğini kullanıcı olarak sıklıkla yapmalısınız. Böyle bir sorun yaşıyorsanız da zaten uzun süre cihaz bakımsız kalmış demektir. Filtreyi sökerek saf su ile temizleyin. Suyun sıcak olması daha iyi temizlenmesi demek değildir, aksine filtreye zarar verebilir. Bu sebeple de suyun sıcaklığı ne çok sıcak olmalıdır ne de çok soğuk olmalıdır.

  • Filtreyi yıkadıktan sonra oda spreyi ya da parfüm sıkın

Filtreye oda spreyi ya da parfüm sıkarsanız eğer ortama daha güzel koku yaymasına yardımcı olursunuz.

  • Gözeneklerde biriken bakterilerden arındırın

Bunun için filtre temizliğini ihmal etmeksizin 15 günde bir temizleyin.

  • İşlemlerden sonra cihazı çalıştırın

Filtre temizliğini yaptıktan ve filtreyi kuruttuktan sonra yerine yerleştirerek cihazı çalıştırın. Mevsimine göre çalıştırarak kokunun gidip gitmediğine bakın. Koku gitmiş ise cihazı bu şekilde kullanın ve filtre temizliğini ihmal etmeden mutlaka yapın.

Uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa, cihazı hangi modda olursa olsun çalıştırmanıza rağmen koku gelmeye devam ediyorsa bu durumda cihaza başka bir müdahalede bulunmayın. Alanında uzman servis ekiplerinden yardım talep edin.

Sorun Ekiplerce Nasıl Çözümlenir?

Ekipler tarafından Ferroli kombinin ön kapağı sökülerek önce ilaçlı su ile bakımı yani temizliği yapılır. Bunun için ekiplerin kullandığı ilaçlar koku giderici özellikte olmaktadır. Parfüm ya da oda spreyi yeterli gelmedi ise bu durumda ekiplerdeki koku giderici temizlik ilacı yeterli gelecektir. Yani sorununuz bu şekilde çözümlenmiş olacaktır.