• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Nasıl Kullanılmalı

Ferroli Klima Nasıl Kullanılmalı? Hangi sıcaklık ayarı tercih edilmeli ve kullanılırken nelere dikkat edilmeli? Bilgiler aşağıda sunulmuştur.

Ortam sıcaklığını iyi ayarlamanız gerekir

Ortamın sıcaklığı çok düşük olmamakla birlikte çok yüksek de olmamalıdır. Ortam sıcaklığı ne ise cihaz üzerinden ona göre doğru ayarlama yapmak gerekir. Yanlış yapılan ayarlama ile beklentinize yanıt alamazsınız ve sorunlar da yaşayabilirsiniz. Kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken hususların başında doğru ayar yapmak gelir.

2 haftada bir kez filtresini temizlemeniz gerekir 

Ferroli klimaların daha sağlıklı olması açısından önemli olan uygulamaların başında filtrelerinin temizliği gelmektedir. Filtre temizliği düzenli şekilde yapılır ise ortam daha temiz nezih havada olur. Bu da sizlerin sağlık sorunları yaşamamasına neden olur. Filtre temizliğini önemseyin ve mutlaka yapın, sorun yaşamayacaksınız.

Cihazı güneş ışınlarından ve cereyandan korumanız gerekir

Özellikle de güneş ışınlarına maruz kalındığında cihaz beklenen performansta soğutma yapamayacaktır. Bu nedenle de önerilen güneş ışınlarına maruz bırakılmaması böyle bir durum söz konusu ise perde kapatılarak engellenmesidir. Aynı şekilde cereyana karşı da korursanız eğer sorun sıkıntı yaşamadan kullanım sağlamış olursunuz.

Hava yönünü iyi ayarlamanız gerekir

Ferroli klimalar ısıtma yaparken hava kanatçığı aşağı doğru bakmalıdır. Soğutma yaparken de yukarı bakması gerekir. Hava akış yönü iyi ayarlanmaz ise beklentiye yanıt alınamaz ve bu durum da tasarrufun yaşanılmamasına etmen olabilir. Bu açıdan hava kanatlarının yönünü doğru ayarladığınızdan emin olmalısınız.

Cihazı ihtiyacınız olmadığı sürece çalıştırmamanız gerekir

Ferroli klimalar gün boyu çalıştırılması gereken cihazlardan değildir. Bu şekilde cihazın kullanım ömrü erken tamamlanır ve birçok sorun da oluşabilir. Doğru kullanım için cihazı ancak ihtiyaç duyduğunuzda çalıştırmalısınız.

Soğutmada kullanıldığında ortamda ısıtıcı, ısıtmada kullanıldığında ortamda serinletici olmaması gerekir

Cihazı yaz döneminde serinlemek için soğutma moduna aldıysanız eğer bu durumda perdeleri kapatarak en başta güneş ışınlarının odayı ısıtmasına engel olun. Odada farklı bir ısıtma cihazı varsa kapatın ya da odadan uzaklaştırın. Aynı şekilde ısıtma moduna altığınız zaman pencere ve kapıların kapalı olmasına özen gösterin. Ortamda serinletici cihazlar var ise ortamdan uzaklaştırın. Bu şekilde doğru kullanım ile beklentinize yanıt alabilirsiniz.

Bakımlarını yılda iki kez yaptırmanız gerekir

Bakım uygulaması her ürünün doğru şekilde kullanılmasında önemli bir uygulamadır. Bakımların ihmal edildiği ya da uzmanına yaptırılmadığı durumlarda cihaz beklenen şekilde çalışmayacağı gibi birçok sorunun yaşanılmasına da etmen olur. Bu sebeple de mutlaka bakımlarını vakti geldiğinde kış öncesinde aynı zamanda yaz öncesinde yaptırın.