• info[@]ferrolis.com
 • Ferroli Servis İletişim
  444 1 837

Ferroli Klima Ortamı Isıtmıyor

Ferroli klimanın kış döneminde veya sonbahar döneminde ortamı ısıtmama sebepleri aşağıda belirtilmiştir.

Sebepleri Neler Olabilir?

 • Hava filtresini temizleyin

Hava filtresinin pislik ya da toz ile tıkanması halinde ısıtma görevi olmaz. Filtreyi sökerek kullanıcı olarak temizleyin. Temizleme işleminden sonra kurutun ve yerine takarak cihazı yeniden ısıtma modunda çalıştırın.

 • Hava girişlerinin kapalı olmadığından emin olun

Ferroli klimanın beklediğiniz şekilde ısıtma yapması amacı ile hava girişlerinin açık olması gerekmektedir. Yani önü eşyalarınız ile kapatılmamalıdır. Kapalı kaldığı süre zarfında ısıtmayı beklenen şekilde yapmaz ve genelde sorun yaşanılmasına neden olur. Önü mutlaka açık olsun açık değilse de açın.

 • Ortamda açık pencere ya da kapı var ise kapatın

Ferroli klima ısıtma moduna alındığında dışarıdan gelecek soğuk havaya engel olunmalıdır. Buna engel olunmadığı sürece ısıtma modunda beklenen performansı sergileyemez ve sorun yaşamanıza etmen olur. Açık durumda pencere ya da kapı var ise mutlaka kapatın.

 • Isıtma ayarını doğru ayarladığınızdan emin olun

Ferroli klimaların ısıtma ayarı model ve çeşidine bağlı değişmektedir. Bu durumda kullanım talimatlarına uymanız gerekmektedir. Kullanım talimatına göre ısı ayarını doğru seçerseniz ısıtmayı beklediğiniz şekilde yapacaktır.

 • Isıtma kodunda iken hava kanatlarının aşağıya doğru bakması gerekir

Ferroli klima kanatları yukarıya bakıyor ise ısıtmayı yapamaz. Hava kanatlarının yönü önemlidir. Isıtma modunda mutlaka kanatlar aşağıya doğru bakmalıdır. Değilse eğer bu ayarlamayı yaparak yeniden çalıştırmalısınız.

 • Cihaz ısıtma modunda olmayabilir

Isıtma moduna aldığınızdan emin olun. Cihaz soğutma modunda kalmış ya da soğutma moduna ayarlanmış ise bu sebeple ısıtma yapmıyor olabilir. Doğru modda çalıştırdığınızdan emin olun.

 • Yapılan ayar ortamın ısı ayarından düşük olabilir

Bu durumda ayarladığınız ısı ayarı önemlidir. Ortamın ısı ayarından düşük olduğu sürece ısıtmayı yapmaz. Ortamın ısı ayarından yüksek olduğu durumda ancak ısıtmaya geçebilir. Doğru ayarlama yapmanız gerekmektedir.

 • Dış ünite devreye girmiyor olabilir

Ferroli klimayı ısıtma moduna aldıktan sonra dış üniteyi kontrol edin. Dış ünite devreye girmiyor ise ısıtma durumu söz konusu olmaz. Bu durumda elektronik kartta sorun olabilir. Birkaç kez cihazı resetlemeyi deneyin. Yani enerjisini yaklaşık 10 dakika kadar keserek yeniden çalıştırın. Sorunun düzelmediği her durumda mutlaka servis yardımı alın.