• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klima Üflüyor Ama Soğutmuyor

Ferroli klimanız üflemesine karşın ortamı soğutmuyorsa sebeplerini aşağıda sunduk.

  • Cihazın hava girişleri ve çıkışları kapalı olabilir

Ferroli klimanın monte edileceği yer çok önemlidir. Önü her zaman açık olmalıdır. Yani eşyalar ile önünü kapatmak iyi sonuçların alınmamasına etmen olabilmektedir. Bu sorunda da muhtemel sebep cihazın hava giriş ve çıkışlarının kapalı olması olabilmektedir. Cihazın önünü kesen eşyalar mutlaka alınmalıdır. Aksi halde cihaz üfleme yapsa bile odanın yeterli şekilde ısıtılmamasına ve soğutulmamasına neden olabilir.

  • Ayarlanan sıcaklık ayarı yanlış olabilir 

Ferroli klimalarda soğutma ayarının maksimum ve minimum seviyesi bulunmaktadır. Doğru ayar için cihazın kullanım talimatlarını okumak gerekir. Okumak ve en önemlisi de uygulamak gerekir. Uygulamanın yanlış yapıldığı her durumda hava üflemesi olur fakat ortamı soğutmaya yeterli gelmeyebilir. Cihazı doğru ayarda kullandığınızdan emin olun. Yanlış bir ayar yapıyorsanız da teknik destek alabilirsiniz.

  • Kompresör koruması 3 dakika kadar devreye girmiş olabilir

Bu da cihazın soğutmayı yapmaması için önemli bir etmendir. Bu durumda da cihaz kısa bir süreliğine hava üflüyor olsa da ortamı soğutmada yeterli olmayabilir. Bu durumda bir süre kadar beklemeniz gerekmektedir. Bekleme sonrasında sonuç değişmiyorsa eğer servis yardımı alabilirsiniz.