• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimanın Yeterince Soğutmaması

Ferroli klimanız ortamı yeterince soğutmuyor mu? Bunun sebeplerini merak ediyorsanız aşağıdaki yazımızı inceleyin.

 Neyden Kaynaklanır?

  • Hava filtresinin tıkalı olmasından

Ferroli klima kullanımında her bir kullanıcımıza filtre temizliğini önermekteyiz. Filtrenin tıkanması durumunda sadece yeterli randıman alınmakla kalmaz hiç randıman alınmadığı da olabilir. Bu sorunu yaşamamak için ve daha temiz hava solumak için filtreyi kullanıcı olarak kullanım sıklığına bağlı 15 günde bir temizlemenizi öneririz. Filtre uzun süredir temizlenmiyor ve cihaz bu şekilde kullanılmaya devam ediliyor ise daha farklı sorunlar da yaşanabilir.

  • Hava girişlerinin kapalı olmasından

Cihazın önü her daim açık olmalıdır. Hava girişlerinin kapalı olması halinde alınan sonuç çok iyi olmaz. Teknik açıdan soğutmada da ısıtmada da yeterli sonuç alınamayabilir. İyi şekilde soğutma yapması açısından ve yok yere yakıt tüketimi yapmaması açısından hava girişlerinin her daim açık olması gerekmektedir.

  • Oda içinde pencere ya da kapıların açık olmasından

Cihazın soğutma yapması açısından içeriye güneş ışınlarının girmemesi gerekir. Pencere açık olursa eğer içeri dışarıdan gelen sıcak hava ile ısınır ve bu sebeple de soğutma beklenen şekilde olmaz. Bu gibi durumlarda pencereler ve kapılar mutlaka kapalı şekilde olmalıdır. Cihaz bu sayede soğutmayı daha iyi şekilde yapacaktır.

  • Oda içinde ısıtma cihazı olmasından

Ferroli klimayı kullandığınız oda içerisinde farklı bir ısıtma cihazı yer alıyor ise soğutmayı beklenen şekilde yapmayabilir. Ortamda eğer ısıtma cihazı yer alıyor ise soğutmayı iyi şekilde sağlaması açısından ortamdan uzaklaştırın. Bu şekilde daha iyi sonuç alabileceksiniz.