• info[@]ferrolis.com
  • Ferroli Servis İletişim
    444 1 837

Ferroli Klimanın Zaman Ayarı Bozuk

Ferroli Klimanın Zaman Ayarı Ne Demektir?

 Ferroli klimanın evde kalınmadığı durumlarda çalıştırılmaması, eve gelmeye yakın bir zamanda çalıştırılmasını sağlayan ayardır. Ferroli markalı klimaların hemen her modelinde bu özellik bulunmaktadır. Cihaz bu sayede hem yok yere çalışmaz hem de tasarrufun yaşanılmasına etmen olur.

Sebepleri Nelerdir?

  • Cihaz fişe takılı olmayabilir

Ferroli klimanın fişe takılı olup olmadığından emin olun. Fişe takılı değilse eğer ayar yapamazsınız. Aksi durumda zaten işlemi yapamazsınız ve zamanlayıcısı da devreye girerek çalışmaz. Size de zaman ayarı bozuk gibi gelir.

  • Dairede elektrik olmayabilir

Dairenizde elektrik yoksa eğer Ferroli klima çalışma yapmaz. Bu sebeple de yaptığınız ayar devreye girmez. Zamanlayıcı ayarından sonra dairede elektrik olup olmadığını kontrol edin. Elektrik yoksa eğer elektrik gelene kadar beklemeniz gerekmektedir.

  • Kumandanın pili bitmiş olabilir

Zaman ayarı kumanda üzerinden yapılmaktadır. Kumanda pili bitmiş ise zaman ayarı sağlıklı bir şekilde yapılamaz. Bu bozuk olduğu anlamına gelmez. Kumanda pilini değiştirerek yeniden bir ayarlama yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Cihaz sigorta attırmış olabilir

Ferroli klimanın zaman ayarını yapmanızdan sonra cihaz sigorta attırdı ise bu sebeple elektrik gelmiyor olabilir. Bu durumda normal çalışma da yapmayacaktır. Zaman ayarı da devreye girmeyecektir. Sigortaları kontrol edin ve sigorta attırmadığından emin olun.

  • Ayarlamada akşam ve sabah saatini yanlış yapıyor olabilirsiniz

Genelde zaman ayarı yapılırken yapılan hataların başında gelir. Kullanıcı akşam saati ile sabah saatini karıştırarak yanlış ayarlama yapabilmektedir. Sabah saati Ferroli klimalarda Am olarak seçilirken akşam saati Pm olarak seçilir. Bu ayarın tersini seçerseniz eğer beklediğiniz zamanda çalışma yapmaz veya beklediğiniz zamanda durmaz. Ayarı doğru yaptığınızdan emin olun.